Rasa gołębi jakimi są kariery, przede wszystkim angielskie została opisana dokładnie w 1753 r., wcześniej pracowano nad jej wzorem w 1735 r. Jest to również rasa, która miała swój udział w ukształtowaniu gołębi pocztowych. Uważa się, że pierwowzorem karierów były bagdety perskie, co czyni tą rasę jedną z najstarszych wśród gołębi. Początkowo hodowano ją e Egipcie oraz krajach bliskiego wschodu, a ich zadaniem było przekazywanie informacji drogą pocztową. Kariery to gatunek, który charakteryzują wysokie, nieopierzone nogi oraz szczupła, wydłużona sylwetka, a przede wszystkim węzeł bagdetowy, czyli guz utworzony z kręgów szyjnych.

Długi dziób, określany jest w literaturze, jako pokryty naroślą w postaci brodawki, która swoim kształtem przypomina orzech włoski. Wśród białych ptaków spotyka się czarne tęczówki, natomiast u pozostałych występują tęczówki o odcieniu żółtopomarańczowym. Jeżeli chodzi o upierzenie, to spotyka się ptaki o barwie czekoladowej, niebieskiej, żółtej, czerwonej, białej oraz czarnej. Z czasem hodowcy zaczęli przede wszystkim kreować ten gatunek na typ ptaków ozdobnych, przez co straciły one nieco swoje zdolności lotne. Warto również pamiętać o tym, że są to gołębie, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji, ponieważ ich delikatne brodawki należy regularnie przemywać roztworem kwasu bornego, który bez problemu można dostać w aptekach.

Kariery nie należą do gołębi o delikatnym i spokojnym usposobieniu. Najczęściej ich charaktery określa się jako płochliwy i agresywny, dlatego należy to mieć na uwadze, kiedy chcemy akurat tą odmianę godować wraz z innymi odmianami. Istotne jest to również w przypadku kojarzenia pary, ponieważ kariery mają bardzo mocne dzioby i ciosy, które może otrzymać przyszła mama mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Dlatego też na początkowym etapie zaleca się zainstalowanie specjalnej siatki w klatce lub wolierze, która uniemożliwi samcowi agresywne ataki. Pomimo tego, że gołębie te uważa się za odpowiednią odmianę do pozyskiwania potomstwa, to często zdarza się, że ptaki niechcący dziurawią swoje jaja.

Dlatego też wielu hodowców podkłada karierom sztuczne jajeczka, a prawidłowe podkłada się samicom innych odmian, które występują w charakterze mamki w takiej sytuacji. Kariery odżywia się przede wszystkim odpowiednio przygotowanymi mieszankami ziaren, nie można również zapominać o tym, aby miały zawsze do dyspozycji świeżą wodę. Bardzo istotne jest także podawanie gołębiom mieszanek witamin, które są łatwo dostępne w sklepach zoologicznych.